Mateřská škola Kluky
Mateřská škola Kluky Mateřská škola Kluky

Provoz MŠ od 12. 4. 2021

Informace pro rodiče

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání Vlády ČR dne 6. dubna 2021 bylo vydáno: 

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních a 1. fázi rozvolnění umožňuje osobní přítomnost na vzdělávání nově od 12. 4. 2021 v mateřských školách

- dětem, které mají povinné předškolní vzdělávání ve skupině max. 15 dětí 

- dětem mateřské školy a třídy zřízené podle §16 odst.9 školského zákona 

Dále: 

Pro řešení péče o děti zaměstnanců vybraných profesí platí: v mateřských školách, školních družinách a školních klubech se umožňuje osobní přítomnost na vzdělávání dětem mateřských škol v mateřské škole a žákům 1. stupně základních škol ve školní družině nebo školním klubu, jejichž zákonní zástupci jsou:  

  • zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotnických služeb ,
  • pedagogickými pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá, nebo Praktická škola dvouletá, nebo
  • pedagogickými pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy, 
  • zaměstnanci bezpečnostních sborů,
  • příslušníci ozbrojených sil,
  • zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,
  • zaměstnanci uvedení v §115 odst.1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona 108/2006Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,
  • zaměstnanci Úřadu práce České republiky
  • zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,
  • zaměstnanci Finanční správy České republiky 

Příslušnost k výše uvedeným profesím musí zákonný zástupce doložit potvrzením zaměstnavatele.

Od 12. 4. je školám a školským zařízením uložena Ministerstvem zdravotnictví povinnost testovat děti, žáky a studenty 2x týdně Ag testy, v případě RT-PCR testů 1x týdně. Testování proběhne výhradně v mateřské škole vždy v pondělí a ve čtvrtek při příchodu dítěte do MŠ, a to za asistence zákonného zástupce, který zároveň vyčká na výsledek testu. Počítejte tedy, prosím, se zdržením min. 15 - 20 minut, a to za předpokladu, že nikdo jiný před vámi na výsledek zrovna nečeká.   Testování proběhne i v případě, že dítě nastoupí jiný den v týdnu! Předpokladem pro přijetí dítěte je absence příznaků onemocnění a negativní výsledek antigenního testu. V případě pozitivního testu musí dítě na PCR test -výsledek zákonný zástupce sdělí škole. Děti v mateřské škole nejsou povinny nosit ochranný prostředek k zakrytí úst a nosu. 

Mgr. H. Baková 

 

Datum vložení: 7. 4. 2021 18:40
Datum poslední aktualizace: 8. 4. 2021 20:45
Autor: Správce Webu

O škole

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Aktuální počasí

dnes, čtvrtek 8. 6. 2023
polojasno 23 °C 14 °C
pátek 9. 6. jasno 23/12 °C
sobota 10. 6. slabý déšť 24/12 °C
neděle 11. 6. slabý déšť 19/13 °C

Svátek

Svátek má Medard

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:1
DNES:5
TÝDEN:658
CELKEM:93948

Mateřská škola Kluky

Naše mateřská škola je jednotřídní školička rodinného typu. Je v provozu od září 1978, v historické budově bývalé základní školy. Jejím zřizovatelem je Obecní úřad Kluky a výhodou je, že sídlí v téže budově v prvním patře.

Pracujeme podle Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, nabízíme kvalitní standardní péči o všechny děti naší školy. Naší prioritou je podpora fyzického a duševního zdraví dětí vyváženým střídáním smysluplných her a aktivit , které jsou nevyhnutelným předpokladem pro osobnostní dozrávání a kognitivní rozvoj.