Mateřská škola Kluky
Mateřská škola Kluky Mateřská škola Kluky

Mateřská škola Kluky Vás vítá

Naše mateřská škola je jednotřídní školička rodinného typu. Je v provozu od září 1978, v historické budově bývalé základní školy. Jejím zřizovatelem je Obecní úřad Kluky a výhodou je, že sídlí v téže budově v prvním patře.

Mateřská škola má pro letošní školní rok celkem čtyři zaměstnance. Dvě kmenové pedagogické pracovnice, jednu na zkrácený úvazek (vycházky) a provozní pracovnici.

Vzhledem k poměrně malým prostorám mateřské školy byla hygienická kapacita  školy stanovena na dvacet dětí. V posledních letech je  plně vytížena. Do Mateřské školy Kluky dochází 3 - 6leté děti místní, ale i děti z obcí, které spravuje Obecní úřad Kluky, jimiž jsou Pucheř, Olšany a Nová Lhota.

Pracujeme podle Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, nabízíme kvalitní standardní péči o všechny děti naší školy. Naší prioritou je podpora fyzického a duševního zdraví dětí vyváženým střídáním smysluplných her a aktivit , které jsou nevyhnutelným předpokladem pro osobnostní dozrávání a kognitivní rozvoj.

dnes, sobota 8. 5. 2021
zataženo 16 °C 6 °C